Black Friday

Black Friday – 5 zasad jak nie przepłacić na zakupach.

///
komentarze0
/

Black Friday, czyli dzień, w którym na całym świecie sklepy organizują wielkie wyprzedaże, to już pewna tradycja. Moda przywędrowała również do Polski. Obostrzenia związane z pandemią sprawią, że w piątek 27 listopada bardzo duża liczba osób skorzysta z promocji na zakupy Black Friday przez internet. Poniżej przedstawiam 5 zasad, które pozwolą Ci znaleźć wyłącznie prawdziwe obniżki.

1. Historia Cen

Czy te ceny nie są naciągane?

Od kilku lat można zaobserwować, że: podczas trwania Black Friday  niektóre sklepy manipulują cenami. Ceny są podnoszone klika dni wcześniej, by w Black Friday „mocno” je obniżyć. I choć są to marginalne przypadki, to warto mieć pewność, czy skorzystaliśmy z prawdziwej okazji. Porównywarki Ceneo.pl, i Skapiec.pl stworzyły bardzo fajne narzędzie, umożliwiające łatwe sprawdzenie historii cen danego produktu. Jak to działa? Przykładowo interesuje nas konkretny model telefonu IPhone 12. Wchodzimy na Ceneo.pl lub Skapiec.pl i wpisujemy w wyszukiwarkę nazwę produktu. Gdy pojawi się przedmiot, klikamy na ikonkę z wykresem: Historia Cen. Dzięki tej funkcji na wykresie widzimy historię ceny danego produktu. Na tej podstawie łatwo ocenimy, czy jest to realna okazja. W Ceneo, aby skorzystać z tej funkcji, należy zarejestrować się do serwisu (można to zrobić poprzez swój profil na FaceBook), z kolei w Skąpcu sprawdzimy historię ceny bez zakładania konta. 

2. Ustawianie powiadomień o cenach

Osobiście nie lubię impulsywnych zakupów (zwłaszcza tych na większą kwotę). Większe zakupy wolę rozłożyć w czasie, zamiast spędzić cały wieczór przy komputerze w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Zarówno Ceneo jak i Skąpiec, posiadają funkcję Alert Cenowy, gdzie dowiesz się kiedy wybrany przez Ciebie produkt uzyska oczekiwaną cenę. Na wybranym produkcie kliknij ikonę wykresu. Obok wykresu z ceną pojawi się funkcja Powiadom mnie, i tam wpisz interesującą Cię kwotę. Po zapisaniu masz pewność, że dostaniesz powiadomienie na adres e-mail, gdy produkt zostanie obniżony do wybranej kwoty.

3. Zaufane Opinie

Nie znam danego sklepu – czy on jest wiarygodny? Kiedy korzystam po raz pierwszy z danego sklepu internetowego, który nie jest mi znany, nie jestem pewien co do jego wiarygodności. Czy sklep faktycznie istnieje oraz czy mi wyśle zamawiany produkt? Czy będę miał problem z ewentualnym zwrotem lub reklamacją produktu? Zarówno w Ceneo jak i Skąpiec mogę sprawdzić opinię osób kupujących w danym sklepie. W porównywarkach można sprawdzić opinię dotyczącą sprzedawcy jak i samego produktu. Skala porównania jest od 1 do 5 gwiazdek.

4. Kup Teraz z Programem Ochrony Kupujących

A co, gdy nie dostanę produktu? Korzystając z Ceneo, produkt można kupić w dwóch wariantach. Pierwszy: Idź do sklepu – gdy w niego klikniemy, zostaniemy przekierowani do oferty konkretnego sprzedawcy i drugi – Kup Teraz. Przy opcji Kup teraz masz gwarancję, że nie stracisz pieniędzy, nawet gdy sklep nie wywiąże się z umowy. Wystarczy zgłosić taką sprawę do Ceneo.pl, a serwis zwróci 100% poniesionych kosztów (dotyczy produktów do 10 tys. zł). I choć takie nieprawidłowości są znikome, to warto skorzystać z tej bezpłatnej funkcji. Dodatkową korzyścią opcji Kup Teraz jest możliwość dodania na Ceneo.pl wielu produktów z różnych sklepów i opłacenie wszystkich zakupów wyłącznie jednym przelewem.

Program Ochrony kupujących w Ceneo.pl występuje tylko u nielicznych sprzedawców. W porównywarce Skąpiec takiej funkcji nie ma.

5. Wybór przecenionych produktów

Korzystając z tych dwóch opcji cenowych, nie muszę przeklikiwać dziesiątek stron w poszukiwaniu najlepszej ceny na dany produkt. Wystarczy wpisać to czego szukam, a poniżej pojawi się zestawienie sklepów z całej sieci. Możesz tu szybko porównać takie parametry jak cena, koszt dostawy czy wiarygodność sprzedawcy. Dodatkowo obie porównywarki cenowe mają przygotowane „kampanie tematyczne/sezonowe” które pozwolą na odnalezienie super ofert, np.: Black Friday. 🙂

PODSUMOWANIE

W Polskich realiach bardzo trudno jest odnaleźć prawdziwy Black Friday – trzeba uważać na „Januszy Biznesu”. Obie porównywarki cenowe współpracują z różnymi firmami, np.: Ceneo należy do grupy Allegro i tutaj widać mocną współpracę. W porównywarce Skąpiec oferty portalu Allegro nie znajdziesz. Uważam, że: Ceneo jest popularniejszą porównywarką cenową niż Skąpiec (widać to po ilości opinii użytkowników dot. danego sklepu). Są to 2 porównywarki, które współpracują z różnymi sklepami i warto jest w nich zweryfikować ceny produktów – być może w tej „drugiej” znajdę sklep, który zrobił super ofertę. W internecie możemy znaleźć jeszcze inne porównywarki cenowe, np.: nokatut.pl, radar.wp.pl, ale te dwie wymienione powyżej uważam za najpopularniejsze. 

Jesteś zainteresowany/a wyliczeniem swojej zdolności kredytowej, to zapraszam do kontaktu lub prześlij dalej jeśli uważasz, że warto. :)?

Warto również przeczytać inne wpisy z tej serii:

Jak przygotować budżet domowy?

Analiza budżetu domowego.

3 najprostsze sposoby poprawiania budżetu domowego.

Please follow and like us:
error
fb-share-icon

Zostaw wiadomość

error

Podoba się blog? Dołącz do profilu na Facebooku